Bieg śladami historii 2020 , obchody 11 listopada

Szanowni mieszkańcy, przyjaciele oraz sympatycy Pogórza.

 

Żyjemy w trudnych czasach, nie tylko z powodu pandemii ale coraz większej izolacji społecznej, przez co brakuje tradycyjnych spotkań w gronie znajomych, sąsiadów i rodzin.

Staramy się przy współpracy naszych organizacji społecznych aby podtrzymywać nasze tradycje i więzi społeczne, pomimo wielu zakazów oraz nakazów.

Mimo wielu obostrzeń zorganizowaliśmy jedyną imprezę plenerową w naszej gminie, dzięki waszemu wsparciu i współpracy oraz przestrzeganiu regulaminu.

Przed nami kolejne wydarzenia, które MY JAKO MIESZKAŃCY zainicjowaliśmy aby promować naszą historię, a przede wszystkim aby pamiętać o naszej  tradycji.

W dniu 7 listopada spotykamy się na biegu „Śladami Historii”. Odbędzie się on pomimo obostrzeń i według wytycznych, które będą obowiązywać na ten dzień.

W międzyczasie przygotowujemy się do wydarzenia, jakim jest coroczne Spotkanie Opłatkowe dla naszych Seniorów. Jednak ze względu na bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz ich rodzin, postanowiliśmy wspólnie z naszymi organizacjami zorganizować naszym Seniorom upominki świąteczne, które będą roznoszone przez wolontariuszy.

Kolejnym naszym przedsięwzięciem, które będzie organizowane w inny sposób niż co roku, będą obchody Święta Odzyskania Niepodległości w dniu

11 Listopada. Tradycyjnie spotykamy się o godz. 15.00 przy pomniku na ul. Ks. Stanisława Gawlasa. Lecz ze względu na obostrzenia, kwiaty i wieńce każdy będzie składał indywidualnie. Nie przewidujemy w tym roku organizować uroczystości jak w ubiegłych latach. Jednak zapraszamy oraz prosimy aby każdy indywidualnie oddał cześć naszym bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność.

Następnym bardzo ważnym wydarzeniem w tym dniu jest Wieczornica Niepodległościowa. W naszym rejonie to jedyna forma organizowania spotkań w tym dniu aby uczcić Święto Narodowe. W tym roku będzie transmitowana online na stronie facebok Stowarzyszenia Przyjaciół Pogórza oraz udostępniona na portalu informacyjnym POGORZE.INFO.PL.

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów.

 

Sołtys wsi Pogórze

Mariusz Rodenko

  • ODWIEDZIŁO NAS

    Odwiedzin wszystkich 43634, odwiedzin dzisiaj: 1.

Script logo Script logo