Przedświąteczne spotkanie dla seniorów

Pragnę  podziękować proboszczowi za udostępnienie Sali oraz pomoc. Podziękowanie Paniom Genowefie, Dorocie, Marioli, Annom, Katarzynie za ustrojenie oraz wykonanie ręcznych podarunków świątecznych. Paniom  Zosi, Józefie, Elżbiecie i Annie za przygotowanie potraw, wszystkim paniom z KGW oraz członkom stowarzyszenia za pomoc.

Zbliżające się Święto Bożego Narodzenia to bardzo podniosła chwila i cieszę się, że możemy się wspólnie do niego przygotować. Cytując słowa papieża św. Jana Pawła II –„ Brońmy się przed pozorami miłości, Nie miłujmy słowem i językiem ale czynem i prawdą.”

Pragnę również przytoczyć  cytat „ PODARUJ TYM, KTÓRYCH KOCHASZ SKRZYDŁA, BY MOGLI LATAĆ, KORZENIE, ABY WRACALI I POWODY, ABY ZOSTALI.”

Wasze życie jest tego przykładem, że Bóg objawia się człowiekowi i zwraca się do niego jako istoty zdolnej Go zrozumieć, uwierzyć Mu, a wreszcie odpowiedzieć na Jego wezwania. Wy jesteście przykładem miłości do bliźniego, a w szczególności do Boga. Uczycie widzieć w drugim człowieku to co jest dobre, pokazujecie nam, że nawet najmniejszy gest czy uczynek jest wyrazem szacunku dla drugiego człowieka.

Życzę Wszystkim  WŁAŚNIE TEGO!!

A przede wszystkim Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Żeby następny rok upłynął w spokoju. Aby każdy z nas „miłował czynem i prawdą oraz aby miał to dobre objawienie”, by dostrzegać w drugim człowieku dobro.

Z wyrazami szacunku

Sołtys wsi Pogórze

Mariusz Rodenko

Organizatorem jest Rada Sołecka i Stowarzyszenie Przyjaciół Pogórza przy wsparciu Parafii NMP KP i KGW w Pogórzu

Dofinansowane z dotacji OPS Gminy Skoczów na 2022 r.

  • ODWIEDZIŁO NAS

    Odwiedzin wszystkich 115243, odwiedzin dzisiaj: 174.

Script logo Script logo