Przedszkole w Pogórzu

 

Szanowni mieszkańcy!

Temat stanu placówki przedszkolnej w naszej miejscowości jest poruszany już od kilku lat. W 2023 roku będzie to już prawie dekada od kiedy staramy się o budowę nowego, godnego XXI wieku miejsca dla naszych najmłodszych mieszkańców, aby w sposób bezpieczny mogli się uczyć oraz rozwijać swoje talenty, przygotowując się do nauki szkolnej. Mamy już dość obietnic oraz wykrętów.

Czekam na konkretne działania w sprawie budowy nowego przedszkola połączone z konsultacjami i opinią naszych mieszkańców.

Kolejna bardzo ważna sprawa.

Teren przy ul. Zamek - działka nr.376/182, którą otrzymaliśmy z agencji w 2014 roku, aby stworzyć boisko ogólnodostępne ( treningowe) połączone ze skwerem rekreacyjnym, gdzie moglibyśmy organizować wszystkie wydarzenia, również te gminne.

Z różnych powodów nie możemy rozpocząć tej inwestycji.

Przypominam, że POGÓRZE jest drugą miejscowością w naszej gminie pod względem wielkości obszaru, a przede wszystkim ilości mieszkańców.

Jednak  inwestycje, takie jak budowa przedszkola i skweru rekreacyjnego dla mieszkańców oraz osób, które chciałyby z nich korzystać, uwzględniając gości odwiedzających naszą miejscowość, są skrupulatnie utrudniane, przez co niemożliwe do zrealizowania.

 

Mieszkańcy POGÓRZA nie są gorszą społecznością od pozostałych mieszkańców naszej gminy.

Proszę o zapoznanie się z pismami, w razie jakichkolwiek pytań służę informacją. Tel 664450267.

 

Z wyrazami szacunku

Sołtys wsi Pogórze

Mariusz Rodenko

  • ODWIEDZIŁO NAS

    Odwiedzin wszystkich 115243, odwiedzin dzisiaj: 174.

Script logo Script logo