Remont ulicy Bielskiej - co dalej?

Szanowni mieszkańcy, goście a przede wszystkim osoby odwiedzające naszą miejscowość lub po prostu korzystający z dróg w Pogórzu.

 

Od kilku lat staramy się o poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach w szczególności na ul. Bielskiej z różnymi skutkami.

Dziwnym faktem jest, że pomimo pism oraz wielu wniosków z Zebrania Wiejskiego, gdzie obietnice okazały się być bez pokrycia - niewiele dało się zrobić.

Pomijając starania o wyjaśnienia w/s zakończeniu etapu modernizacji ul. Bielskiej w naszej miejscowości, która miała trzy etapy wspólnie z Urzędem Gminy Skoczów, a ta droga była w zarządzie PZDP w Cieszynie.

Efektem projektu była budowa obwodnicy tzw. drogi S1 obecnie S.52.

Nasza miejscowość Pogórze w bardzo dużym stopniu ucierpiała z powodu tej budowy. Przez naszą miejscowość były kierowane pojazdy ciężkie (budowlane), zniszczone zostały drogi lokalne, pomimo zapewnień nie zostały naprawione, a także brak wybudowania tzw. drogi technicznej (dojazd na budowę). Obecnie jedyny szybki dojazd do w/w drogi -  to jest ul Górne Stawy. Naprawa dróg trwa do tej pory, musimy je pokrywać z funduszu drogowego Sołeckiego wyodrębnionego z budżetu Gminy Skoczów.

W 2018 roku przekazano odcinek drogi od wiaduktu w stronę Grodźca Śl. granicząca z Powiatem Bielskim - Zarządowi Dróg Wojewódzkich.

Mieszkańcy sami muszą dbać od tego czasu o swoje bezpieczeństwo oraz o wyjazdy ze swoich posesji.

W 2019 roku przekazano do Zarządu Województwa w naszej miejscowości CAŁĄ ulicę Bielską.  Od tego czasu Sołectwo SAMO !! musi dbać o bezpieczeństwo na tej ulicy.

Dziękuję MZD w Skoczowie, że nas wspiera i rozumie jakie są niebezpieczeństwa na tej drodze.

Poniżej na dole strony znajduje się pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich

 

Kolejnym niepokojącym dla nas mieszkańców Pogórza projektem jest etap modernizacji ul. Góreckiej w Gminie Skoczów

 

Z Wyrazami Szacunku

Sołtys wsi Pogórze

Mariusz Rodenko

  • ODWIEDZIŁO NAS

    Odwiedzin wszystkich 20013, odwiedzin dzisiaj: 16.

Script logo Script logo