ul. Bielska

Szanowni mieszkańcy

 

Pragnę poinformować, iż po pięciu miesięcznych staraniach się o poprawę bezpieczeństwa na drodze 944 ul. Bielska, udało się w minimalnym stopniu przywrócić bezpieczne ograniczenie prędkości na w/w drodze. Od września 2019 r do marca 2020 r w kierunku miasta Skoczów z powodu dewastacji znaków drogowych, brak było ograniczenia prędkości dla pojazdów przez najbardziej uczęszczaną część tej ulicy przez pieszych.

Pomimo wielu próśb nie było żadnej reakcji. Dopiero po oficjalnym wystosowaniu pisma do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach oraz wsparciu Zarządu Powiatowego w Cieszynie, Komendy Powiatowej Policji oraz członka Fundacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Pana Ireneusza, w części udało się przywrócić oznakowanie, które w minimalnym stopniu znowu zapewni bezpieczeństwo.

Przed nami bardzo długa droga, zanim poprawi się stan techniczny ul. Bielskiej pod względem bezpieczeństwa. Z tego powodu wystosowałem petycję  do Marszałka Województwa Śląskiego o pomoc w tej sprawie.

W imieniu mieszkańców liczę na dalsze wsparcie starostwa, policji oraz fundacji, a w szczególności samorządu Gminy Skoczów .

 

W załączniku petycja, którą wystosowałem do Marszałka Województwa

 

 

Z Wyrazami Szacunku

Sołtys wsi Pogórze

  • ODWIEDZIŁO NAS

    Odwiedzin wszystkich 24379, odwiedzin dzisiaj: 0.

Script logo Script logo